Remont w zgodzie z środowiskiem - eko rozwiązania do pokojów dziecięcych
Remont w zgodzie z środowiskiem - eko rozwiązania do pokojów dziecięcych

XXI wiek przyniósł wiele zmian w biznesie, rozwinął się handel międzynarodowy, pojawiła się branża e-commerce, a marketing z gazet i telewizji przeniósł się głównie do Internetu.

Jest jednak zmiana, która cieszy nas najbardziej – świadomość klientów w kwestiach ochrony środowiska, która obliguje producentów do podjęcia konkretnych działań w tym obszarze.

Również w branży wnętrzarskiej istnieje wiele rozwiązań, które wdrożyć mogą zarówno producenci jak i klienci, żeby pozytywnie wpłynąć na środowisko. Przykładem dla przemysłu papierniczego jest wdrożenie odpowiednich metod produkcji tak, aby uzyskać certyfikację FSC. Pozwala ona na określenie, czy wyroby pochodzą z legalnych źródeł i czy powstały w ramach odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Certyfikat FSC jest jednym z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów certyfikacji i jako jeden z niewielu popierany jest przez najważniejsze organizacje ekologiczne. 

Jednym z produktów, który może uzyskać certyfikację FSC są tapety. Warto więc, robiąc remont, wybrać takie produkty, które wpisują się w standard FSC. Taką informację możemy znaleźć najczęściej na stronie sklepu lub bezpośrednio na etykiecie produktu. W naszym sklepie oczywiście wszystkie dostępne tapety opatrzone są certyfikatem FSC.

[lookbook id="2007"]
[lookbook id="1833"]

 

Kolejną ciekawą grupą produktów dekoracyjnych do pokojów dziecięcych są artykuły wykonane z drewna. Jest to zdecydowanie bardziej przyjazny środowisku materiał niż chociażby plastik. W dodatku dekoracje takie nie muszą być dużo droższe, a są zdecydowanie bardziej wytrzymałe i łatwo jest im nadać nowe życie chociażby poprzez przemalowanie. W trakcie zakupu zwróćmy jednak uwagę, czy producent nie wykorzystuje w procesie produkcji nieprzyjaznych środowisku farb i lakierów. Pomimo, że obecnie poddawane są one surowym kontrolom i muszą spełniać bardzo restrykcyjne normy, wciąż mogą wytrącać do środowiska wiele szkodliwych substancji. Jeśli nie jesteśmy przekonani co do eko przyjazności jakiegoś produktu warto po prostu spytać producenta. Zapewne chętnie odpowie na wszystkie pytania, a jednocześnie może podzielić się pomysłami i inspiracjami dotyczącymi urządzania pokoju dziecięcego. Przykładem produktów drewnianych z naszego sklepu są różnego rodzaju półki i ozdobne heksagony. Wykonane są z wysokiej jakości sklejki z drzewa liściastego, która poddana obróbce obrabiarką CNC pięknie prezentuje się w każdej dziecięcej przestrzeni.

[lookbook id="1822"]
[lookbook id="1821"]

 

Ciekawą dekoracją do pokojów dziecięcych są również naklejki na ścianę i inne powierzchnie płaskie. Mogą nie tylko reprezentować styl eco o czym pisaliśmy tutaj, ale również być produktami możliwie najbardziej przyjaznymi środowisku. Ważne są oczywiście materiały z jakich zostały wykonane, czyli folia i tusz. W przypadku folii producenci powinni wybierać przede wszystkim materiały z legalnych i sprawdzonych źródeł. Warto sprawdzić, czy nie zawierają one żadnych substancji wymienionych na liście substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (SVHC), w stężeniu wagowym wyższym niż 0,1%. Co ważne wykorzystywane materiały nie powinny zawierać również substancji z listy ODS, czyli substancji zubożających warstwę ozonową. W przypadku tuszu producenci również mogą postawić na wersję eco – nie zawiera on żadnych niebezpiecznych substancji i jest biodegradowalna.

[lookbook id="1813"]
[lookbook id="1811"]

 

W naszym sklepie oczywiście zadbaliśmy o jak najwyższej jakości produkty, o możliwie najmniejszym wpływie na środowisko. Dzięki temu zaufało nam już tysiące klientów i razem dekorujemy wnętrza w zgodzie z środowiskiem. 

Ostatnią, ale nie najmniej ważną jest kwestia pakowania i wysyłki. Co z tego, że produkt będzie przyjazny środowisku skoro zapakowany zostanie w folię ochronną, a następnie do transportu owinięty sporą ilością folii bąbelkowej. Plastikowe opakowania zawsze można zamienić na papierowe, a jeszcze lepiej, gdy powstają one z recyklingu. Na rynku dostępna jest już nawet papierowa „folia bąbelkowa”! W dodatku warto zwracać uwagę na sposób wysyłki, szczególnie za granicę. Transport lądowy, czy morski chociaż dłuższy jest zdecydowanie mniej krzywdzący dla środowiska i w miarę możliwości powinniśmy się na niego decydować.

 

488,489,280,464

Ostatnie artykuły:

[article=na-placu-budowy]
[article=sposoby-na-brudne-sciany]
[article=dekoracje-do-pokoju-dziecka-do-100-zl]
[article=jesien-na-farmie]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl